Odpowiedz na: Czy chrześcijaństwo jest religią?

Błażej Piątek
    Błażej Piątek
    Opiekun
    @piatek-blazej
    Świetnie napisane, dzięki! Dokładnie tak jest! 🙂 Od siebie dodaję następujące stwierdzenia:

Podczas gdy religie i wierzenia mówią “rób wiele razy to lub tamto, a tego i tamtego przenigdy nie”, Jezus mówi nam “Porzuć system robienia i nie robienia różnych rzeczy. Wszystko jest już zapłacone na krzyżu. Oddaj mi życie, bo już dawno poniosłem karę za Twój grzech”,

Kiedy religie mówią “+100 punktów za pomoc staruszce, -100 punktów za każde upicie się”, Jezus mówi “nie masz z czego spłacić długu wobec Mnie, okup za duszę jest zbyt wielki. Przyjdź do mnie i uznaj Mnie za Zbawiciela, a ja daruję Ci życie jako zdobycz”,

Kiedy tzw. “religie chrześcijańskie” mówią “chodź do kościoła i na pielgrzymki, klęcz przed obrazami i odmawiaj różańce, a prawdopodobnie załapiesz się na Niebo, ewentualnie nadrobisz w czyśćcu”, Jezus mówi: “zapomnij o tym. To są bezwartościowe podskoki w stronę Boga. Przyjmij, że to Ja przeżyłem ziemskie życie w sposób doskonały zamiast ciebie, a wtedy Bóg będzie patrzył na ciebie jak na Mnie – i spotkasz Go”.

Kiedy muzułmanie mówią “Allāhu Akbar”, animiści “chwała magii i voodoo”, świadkowie Jehowy “tylko Jehowa”, buddyści “tylko oświecenie”, hinduiści “tylko dewy i dewi oraz awatarowie”, Żydzi “tylko Tora” Jezus zaprzecza im wszystkim, daje sobie absolutną wyłączność na udzielanie zbawienia i mówi wprost:

Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.Posłuchaj

– Ew. Jana 14:6

Podsumowując: każda religia to bezwartościowy zestaw prób doskoczenia człowieka do Boga. Jezus zaś to Osoba, która umożliwia pokonanie tego bezkresnego dystansu w ciągu ułamka sekundy 🙂

"A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec będzie od złego." - II Tes. 3:3